Czy wiesz, że aż 78% konsumentów, którzy sfinansowali zakup produktu w systemie ratalnym, przy kolejnych zakupach szuka sklepu, który również oferuje tę formę płatności? Co więcej, system płatności ratalnych stale rośnie w siłę, co potwierdzają statystyki – tylko w ostatnich 5 latach wartość zakupów finansowanych w systemie ratalnym wzrosła siedmiokrotnie. W zasadzie trudno się dziwić – to nowoczesne finansowanie ratalne w sklepach e-commerce,  które jest nie tylko szybkie, proste, bezpieczne, ale niesie także za sobą wiele wymiernych korzyści. Jeśli czytasz ten tekst, prawdopodobnie wciąż masz wątpliwości odnośnie do robienia zakupów w sklepach internetowych na raty. Zupełnie niepotrzebnie – niżej wytłumaczymy Ci dlaczego.

 

 

Tu i teraz – bez czekania

 

 

Oszczędzanie na wymarzoną rzecz to całkiem niezły sposób na kształtowanie dobrych nawyków. Niektórzy twierdzą nawet, że odłożenie w czasie zakupu upatrzonego przedmiotu do czasu zdobycia wystarczających środków hartuje ducha i pozwala być ponad konsumpcyjnymi zachciankami. Z pewnością jest w tym sporo racji, jednak prawda jest też taka, że nie ma nic złego w tym, by odwrócić kolejność i kupić wymarzoną rzecz bez czekania – także wtedy, gdy nie masz wystarczających środków. iRaty pozwolą Ci sfinansować zakup tu i teraz, niezależnie od tego, jaki jest aktualny stan Twojego portfela.

 

Możliwość zakupów na raty pozwoli Ci także szybko sfinansować wszystkie niespodziewane wypadki i uratować skórę w podbramkowych sytuacjach, na przykład wtedy, gdy pralka, lodówka i telefon odmawiają posłuszeństwa jednocześnie.

 

I choć przez długi czas to właśnie możliwość rozłożenia płatności w czasie przy braku wystarczających środków było główną motywacją do płacenia na raty, to dziś sprawa wygląda zupełnie inaczej. Finansowanie ratalne powoli staje się nowym stylem zakupowym.

 

 

W dowolnym czasie, w dowolnym miejscu

 

 

Niezależnie od tego gdzie jesteś, co robisz i która jest godzina – za pomocą iRat możesz sfinansować dowolny zakup, w dowolnym momencie. Prosta i intuicyjna procedura online pozwoli Ci dokonać zakupu bez wychodzenia z domu w zaledwie kilka chwil. Bez czekania na kuriera, rozmowy z konsultantem czy chodzenia do banku, za to na wygodnej kanapie z pozycji Twojego smartfona, komputera czy tableta.

 

 

Raty dopasowane do Ciebie – nie na odwrót

 

 

To Ty decydujesz o długości okresu kredytowania i liczbie rat – dzięki temu możesz precyzyjnie dopasować  ich wysokość do swoich oczekiwań i potrzeb. Co więcej, za pomocą iRat możesz sfinansować zakup wybranych produktów z różnych sklepów – wystarczy jeden wniosek. Dzięki temu możesz cieszyć się zakupionymi przedmiotami bez nadwyrężania domowego budżetu czy jednorazowego wydawania dużej kwoty.

 

 

Finansowanie rozłożone w czasie – większe możliwości

 

 

Podstawową zaletą finansowania ratalnego jest możliwość rozłożenia wydatku w czasie i tym samym – uniknięcie wydawania jednorazowo dużej sumy pieniędzy. Wynika jednak z tego jeszcze jeden fakt – możliwość rozłożenia tej kwoty na raty pozwala na zakup lepszej wersji produktu, niż ten który wybralibyśmy mając do dyspozycji jedynie płatność gotówką.

 

 

Budowanie pozytywnej historii kredytowej

 

 

Nie jest tajemnicą, że finansowanie ratalne pozwala zbudować historię kredytową, która może być pomocna podczas starania się o większy kredyt. Zakupy na raty to prosty sposób, by przestać być anonimowym kredytobiorcą i stać się kredytobiorcą godnym zaufania – pod warunkiem regularnego spłacania należności. Warto podkreślić jeszcze jedną rzecz – wbrew powszechnej opinii osobami, które dokonują zakupów na raty nie są klienci problematyczny, a świadomi konsumenci, o czym świadczy chociażby mniejsza liczba zwrotów produktów zakupionych w ten sposób. Wszystko to działa na Twoją korzyść.