Czy warto mieć w swoim biurze  profesjonalny ekspres do kawy?
Jasne, zawsze można postawić na kawę sypaną lub rozpuszczalną, ale wyobraź sobie taką sytuację. Idziesz rano do pracy, wchodzisz do biura i czujesz obłędny zapach kawy - ktoś z Twoich współpracowników przybył jeszcze wcześniej, aby wypić sobie porządną kawę.
Dobra kawa w biurze jest naprawdę dobrym pomysłem, oczywiście o ile “spotkania przy kawie” nie przeciągają się w nieskończoność. A przecież czas przeznaczony na picie kawy można naprawdę dobrze wykorzystać - poruszyć temat ostatniego projektu, dowiedzieć się w jakim nastroju są współpracownicy, czy w końcu usiąść przy biurku i  przeanalizować listę zadań na najbliższy dzień.

 

Jaki ekspres wybrać?
Dużo zależy od indywidualnych preferencji oraz tego, ile osób będzie z niego korzystać. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów profesjonalnych ekspresów do kawy, które możesz zakupić do swojego biura - na raty lub w leasingu.
Rodzaje najpopularniejszych ekspresów do kawy:

  • przelewowy - popularny i łatwy w obsłudze,
  • ciśnieniowy - umożliwia przygotowanie kawy espresso, która powstaje poprzez przepuszczenie gorącej wody pod wysokim ciśnieniem przez zmieloną kawę;
  • automatyczny - wyposażony w młynek do kawy i system spieniania mleka, umożliwia przygotowanie różnych rodzajów kaw, w tym espresso, latte, cappuccino czy americano;
  • kapsułkowy - wykorzystuje gotowe kapsułki z kawą.

Zakup ekspresu do kawy - zapłacić od razu, w ratach, a może wziąć w leasing?
Jeśli wybierzesz już ten najlepszy dla swojego biura model ekspresu do kawy, pozostaje kwestia płatności.
Jeśli dysponujesz odpowiednio dużym budżetem, jednorazowa płatność nie powinna być dla Ciebie dużym problemem.
Jednak jeśli liczysz się w wydatkami i optymalizujesz budżet firmy, lepszym rozwiązaniem mogą być raty lub leasing.

 

Dlaczego zakup ekspresu do kawy na raty jest dobrym pomysłem?
Przy zakupie na raty nie trzeba ponosić całości kosztów ekspresu na raz, a jedynie niewielkie raty miesięczne. To rozwiązanie może okazać się korzystne, zwłaszcza dla młodych firm, które chcą zainwestować w ekspres dobrej jakości, ale nie mają wystarczających środków finansowych, aby pokryć całość kosztów na początku.

A może ekspres do kawy dla biura w leasingu?
W przypadku leasingu firma wynajmuje ekspres do kawy na określony czas, a później oddaje go lub przedłuża umowę leasingową. W ten sposób firma nie ponosi dużych kosztów na początku, a koszty leasingu rozłożone są na dłuższy okres czasu. Co więcej, w przypadku leasingu, firma może skorzystać z różnych form opodatkowania kosztów, co pozwala na zmniejszenie podatku dochodowego.
Bez względu, czy zdecydujesz się na zakup ekspresu do kawy na wyposażenie biura w systemie ratalnym czy w leasingu, u nas obie opcje są równie proste, bezpieczne i całkowicie online.
Wejdź na iLeasing i dowiedz się więcej.