Letnie sporty wodne zyskują w ostatnich latach na popularności – widać to zwłaszcza po liczbie osób uprawiających kitesurfing, wakeboarding czy pływających na desce SUP. Rozważasz dołączenie do pasjonatów wodnego szaleństwa? Świetnie się składa, mamy dla Ciebie same dobre wiadomości! Pierwsza to taka, że sporty wodne to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, dający mnóstwo frajdy i radości, a przy tym pozwalający polepszyć formę i kondycję. A druga – koszt niezbędnego sprzętu do kitesurfingu, wakeboardingu czy SUP możesz sfinansować za pomocą rat w platformie iRaty. W dzisiejszym tekście przyjrzymy się bliżej temu, dlaczego warto kupować dobry jakościowo sprzęt do sportów wodnych i jakie korzyści niesie za sobą finansowanie go w ratach.

 

Dlaczego warto postawić na dobry sprzęt do sportów wodnych?

 

Niezależnie od tego, czy kręci Cię wakeboarding, kitesurfing czy pływanie na desce SUP, jedno jest pewne – dobrej jakości sprzęt to podstawa. Dobry, czyli taki, który nie tylko pozwoli Ci osiągnąć odpowiednią technikę, pływać po różnego typu akwenach i stale doskonalić umiejętności, ale także taki, który zapewni Ci maksimum bezpieczeństwa. Nie ulega bowiem wątpliwości, że sporty wodne wiążą się z pewnego rodzaju ryzykiem, dlatego jakość jest tu niebagatelną kwestią. Weźmy pod lupę deskę SUP – sprzęt, który umożliwia uprawianie najbardziej uniwersalnego ze wszystkich wymienionych wyżej sportów wodnych, odpowiedniego dla osób w każdym wieku i o każdym stopniu sprawności. To, jak zbudowana jest deska, jak jest klejona i jakich materiałów użyto do jej produkcji ma ogromny wpływ na Twoje bezpieczeństwo i poziom komfortu. Stabilność, ryzyko pęknięcia, odporność na ewentualne uszkodzenia mechaniczne – wszystko to bezpośrednio wiąże się z jakością użytych materiałów.

 

Przeglądając oferty desek SUP z pewnością zdążyłeś się już zorientować, że rozpiętość cenowa jest spora – niektóre z nich można kupić już poniżej 1000 złotych, cena innych potrafi przekroczyć nawet 4000 złotych. I choć to skrajne przykłady, a najdroższe modele przeznaczone są głównie do częstego użytkowania w trudnych akwenach, to jednak fakt jest faktem – ceny desek znacząco różnią się od siebie. I co tu dużo mówić – ogromny wpływ na cenę ma właśnie jakość użytych materiałów. Dlaczego w kwestii wykonania deski SUP nie warto iść na kompromis? Kiepskiej jakości deska może bowiem zawieść w najmniej oczekiwanym momencie – np. pośrodku jeziora. Zaryzykujesz?

 

Dlaczego warto finansować zakup deski SUP na raty w iRaty?

 

Niezależnie od tego, na jaką deskę SUP się zdecydujesz, jedno jest pewne – zakup deski SUP wiąże się z wydatkiem. Warto także pamiętać, że sama deska do nie wszystko – by zacząć z niej korzystać należy bowiem dokupić szereg dodatkowych akcesoriów, takich jak leash, kamizelka asekuracyjna, plecak wodoszczelny etc. Wszystko to sprawia, że ostateczny koszt deski może jeszcze wzrosnąć – dlatego warto rozważyć alternatywne źródło finansowania. Na przykład rozłożyć go na korzystne raty, których nie odczujesz zbyt mocno w comiesięcznym budżecie.

 

Jak sfinansować koszt deski SUP na raty w iRaty?

 

Finansowanie ratalne w systemie iRaty jest proste, szybkie i wygodne – w zasadzie nie różni się wiele od tradycyjnych zakupów online lub stacjonarnych. Jedyne co musisz zrobić to wybrać odpowiedni sprzęt oraz dodatkowe akcesoria, a następnie złożyć wniosek – online i zaczekać na decyzję banku. Sama procedura jest prosta i intuicyjna, zaś formalności ograniczone do minimum – decyzję kredytową zobaczysz w zaledwie kilka chwil na ekranie swojego komputera, smartfona lub tabletu. Co ważne, dzięki temu, że procedura odbywa się całkowicie online w iRaty możesz złożyć wniosek o raty na deskę SUP z dowolnego miejsca, o dowolnej porze – nawet w środku nocy.  Sprawdź i przekonaj się, jakie to proste!