Zaręczyny to jedno z tych wydarzeń, które pozostają w pamięci na całe życie. To nie tylko moment, w którym deklarujemy ukochanej osobie chęć spędzenia z nią reszty życia, ale także też symbolizujący ją pierścionek, który ma wyrażać uczucie, jakim darzymy naszą drugą połówkę. Wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego to zatem decyzja, która wymaga nie odpowiednich przygotowań – nie tylko w zakresie znalezienia odpowiedniego modelu, który przypadnie do gustu wybrance, ale także – a może przede wszystkim – przygotowanie niezbędnych funduszy. I tu nierzadko pojawiają się schody, bowiem pierścionki zaręczynowe, zwłaszcza te wysadzane drogocennymi kamieniami to wydatek rzędu kilku – kilkunastu tysięcy złotych. I choć na tego typu biżuterii zdecydowanie nie warto oszczędzać, to sposób jej finansowania dobrze jest porządnie przemyśleć. A opcji jest kilka – do jednej z najkorzystniejszych bez wątpienia należy finansowanie ratalne – oczywiście w systemie iRaty.

 

Jaką kwotę przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy?

 

Tradycyjnie mówi się, że na pierścionek zaręczynowy należy przeznaczyć równowartość dwóch miesięcznych wynagrodzeń. Oczywiście jest to bardzo indywidualna kwestia, zależna od osobistych finansów oraz oczekiwań partnerki. Ceny pierścionków zaręczynowych mogą wahać się od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, w zależności od materiału, rodzaju i jakości kamienia oraz marki jubilerskiej. Jednak powiedzmy sobie szczerze – górny pułap właściwie nie istnieje. Istnieje jednak sposób, który pozwoli Ci zrealizować marzenia o pięknym pierścionku zaręczynowym, który Twoja wybranka z pewnością doceni i jednocześnie nie zbankrutować. A przynajmniej nie naruszyć domowego budżetu czy oszczędności ;)

 

Czy warto rozważyć zakup pierścionka na raty?

 

Decyzja o rozłożeniu płatności za pierścionek zaręczynowy w systemie ratalnym w iRaty jest rozwiązaniem, które pozwoli na zakup wymarzonego modelu bez konieczności ponoszenia jednorazowego dużego wydatku. Zakup na raty pozwala na większą elastyczność finansową oraz dostęp do modeli, które mogłyby być poza zasięgiem przy jednorazowej płatności. To również świetna opcja dla osób, które planują zaręczyny w konkretnym czasie i nie chcą odkładać tego wyjątkowego momentu – iRaty pozwolą Ci sfinansować zakup pierścionka zaręczynowego tu i teraz – bez czekania.

 

Dlaczego warto wybrać serwis iRaty?

 

Wybór platformy iRaty jako źródła finansowania zakupu pierścionka zaręczynowego jest opcja, która oferuje wiele korzyści. Poniżej wymieniliśmy zaledwie kilka z nich – tu (link) znajdziesz wszystko, co warto wiedzieć o finansowaniu ratalnym w iRaty.

 

  • prostota i szybkość – iRaty umożliwiają sfinalizowanie transakcji niemal natychmiast po wypełnieniu wniosku – decyzja o przyznaniu kredytu pojawi się na ekranie Twojego telefonu, tabletu lub laptopa w zaledwie kilka chwil
  • elastyczność – iRaty oferują plan spłaty skrojone na miarę Twoich potrzeb – dzięki temu z łatwością ,dostosować miesięczne obciążenie do indywidualnych możliwości finansowych – Ty określasz wysokość rat i okres spłaty.
  • brak ukrytych kosztów – wszystkie warunki są jasno określone, dzięki czemu zyskujesz pewność, że nie spotkają Cię żadne niespodziewane opłaty.
  • dostępność – proces składania  i zarządzania ratami odbywa się online, co znacznie upraszcza całą procedurę. Bez wychodzenia z domu, całkowicie online, o każdej porze dnia i z dowolnego miejsca na świecie. To Ty decydujesz kiedy chcesz zrobić zakupy.

Podsumowanie

 

Zaręczyny to wyjątkowy moment, a wybór pierścionka zaręczynowego jest inwestycją w przyszłość. Rozłożenie płatności na raty może uczynić ten zakup bardziej przystępnym, a wybór iRaty jako opcji finansowania może zapewnić elastyczność, bezpieczeństwo oraz wygodę. Wybierając iRaty, możesz skupić się na tym, co najważniejsze – celebracji miłości i przyszłych planów.