Coraz więcej Polaków jest aktywnych fizycznie – liczba osób ćwiczących na siłowniach i w klubach fitness jest najwyższa od 10 lat. Jednocześnie, aż 42% Polaków jako główną motywację do podjęcia wysiłku sportowego podaje chęć poprawy formy psychicznej – dostrzegliśmy korelację pomiędzy regularną aktywnością a stanem ducha. Coraz więcej Polaków stawia także na rozwój w konkretnych dziedzinach sportowych – najczęściej jest to jogging (58,9), fitness (48,4), pływanie (38,9) oraz sporty zespołowe. Ogromną popularnością cieszą się także sporty zimowe jak narty, snowboard oraz sporty wodne typu pływanie na SUP czy snorkeling. I chociaż by zacząć uprawiać każdy z powyższych sportów nie trzeba mieć specjalnego przygotowania, to kwestia wyposażenia jest zupełnie inną sprawą. To często spory wydatek, który jednak ma sens – w grę wchodzi bowiem nie tylko komfort, ale także bezpieczeństwo. Nie jest bowiem tajemnicą, że sprzęt i odzież sportowa mają przede wszystkim zapewnić odpowiednie wsparcie podczas wykonywania różnych aktywności – chronić stawy, zapobiegać przegrzaniu czy osłaniać oczy przed urazem. Jak zatem rozwiązać kwestie zakupu niezbędnego sprzętu sportowego, bez konieczności pozbywania się dużej ilości gotówki? To proste – sfinansuj sprzęt sportowy na raty w iRaty i połącz pasję do sportu z rozsądnym zarządzaniem budżetem domowym.

 

Sprzęt sportowy na raty – oszczędność bez kompromisów

 

Nie jest tajemnicą, że dobrej jakości sprzęt sportowy nierzadko wymaga znacznego wydatku, który może przewyższać dostępne aktualnie środki. Jednocześnie warto pamiętać, że w przypadku sprzętu sportowego wybór nie powinien być dziełem przypadku – sprzęt sportowy nie musi pochodzić z najwyższej półki, ale zdecydowanie powinien cechować się wysoką jakością. W tym przypadku jednak jakość najczęściej idzie w parze z wyższą ceną – związaną przede wszystkim z zastosowaniem nowoczesnych technologii i wysokogatunkowych surowców. Dobry, wzmocniony kask do snowboardu znacznie lepiej chroni głowę w razie upadku, niż  kask wykonany z kiepskiej jakości plastiku. Podobnie jest z butami do joggingu – modele z odpowiednią amortyzacją znacznie lepiej chronią stawy, niż ich tańsze odpowiedniki bez odpowiedniej, wpierającej stawy technologii. Przykłady można mnożyć, jednak konkluzja jest jedna – zakup sprzętu sportowego na raty umożliwia wybór lepszych jakościowo, zapewniających większe bezpieczeństwo modeli, bez konieczności jednorazowego ponoszenia ogromnych kosztów czy naruszania oszczędności. Kupując sprzęt sportowy w iRaty całkowity koszt zakupu rozłożony jest bowiem na niewielkie, dopasowane do potrzeb raty, które nie obciążają domowego budżetu, nie naruszają płynności finansowej i pozwalają rozwijać pasję

 

Jak sfinansować sprzęt sportowy na raty na platformie iRaty?

 

Procedura zakupu ratalnego w iRaty jest prosta i intuicyjna – w zasadzie nie różni się niemal od sytuacji, w której płaciłbyś zwykłym przelewem. Wystarczy znaleźć odpowiedni sprzęt, wypełnić wniosek ratalny i zaczekać na decyzję banku – ta pojawi się na ekranie komputera, smartfonu lub tabletu w zaledwie kilka chwil. Całość odbywa się całkowicie online, przy minimum formalności – dzięki temu możesz dokonać zakupu na raty w dowolnym miejscu o dowolnej porze, także w środku nocy. Po pozytywnej decyzji banku wystarczy ustalić termin dostawy ze sprzedawcą i czekać, aż kurier dostarczy sprzęt – i to w zasadzie koniec całej procedury. Szybko, łatwo i przyjemnie – tak to robimy w iRaty.