W obliczu dynamicznego rozwoju rynku, przedsiębiorcy nieustannie poszukują rozwiązań, które pozwolą im efektywnie inwestować w rozwój swojej działalności. I chociaż rozwój niezmiennie łączy się z koniecznością inwestowania, to jego koszt można skutecznie rozłożyć w czasie za pomocą odpowiedniego systemu finansowania. Odpowiedniego, czyli takiego, który pozwoli sfinansować zakup niezbędnych dóbr i usług, a jednocześnie uniknąć konieczności jednorazowego wyłożenia dużej sumy. Nic zatem dziwnego, że przedsiębiorcy szukają rozwiązań, które im to umożliwią. Jednym z nich bez wątpienia jest leasing – obecnie najchętniej wybierany sposób finansowania inwestycji dla firm. Jednak tuż za nim wyłaniają się raty – jako sposób finansowania przedsiębiorstw, pozwalający na rozłożenie wydatków w czasie i zachowanie płynności finansowej. I jeśli chcesz się dowiedzieć dlaczego zakupów na raty mogą być strategicznym posunięciem dla Twojej firmy, ten tekst jest właśnie dla Ciebie. Dowiesz się z niego, jak to właściwie jest z tym finansowaniem ratalnym dla firm i dlaczego wszystkie formy finansowania, których potrzebujesz czekają na Ciebie w jednym miejscu – iPłatności.pl

 

Czy można wziąć raty na firmę?

 

Raty na firmę są dostępnym narzędziem finansowym, które umożliwia przedsiębiorcom zakup towarów czy usług i rozłożenie płatności w czasie. W platformie iRaty, liczba rat, a tym samym długość okresu spłaty ustalana jest indywidualnie, za pomocą kalkulatora rat. To wygodna opcja dla firm planujących duże inwestycje w środki trwałe, technologie czy inne ważne filary działalności, bez obciążania budżetu. Warto jednak dokładnie analizować oferty finansowe i wybierać te, które będą najbardziej korzystne i bezpieczne dla firmy, a formalności ograniczone są do minimum. W iRaty procedura zakupu ratalnego odbywa się w zasadzie w kilku prostych krokach: wystarczy złożyć zamówienie, wybierając produkty z dowolnych sklepów, wypełnić wniosek online, poczekać decyzję banku, a gdy jest pozytywna – poczekać na odbiór zamówionych produktów.

 

Co można wziąć na raty na firmę?

 

W zasadzie każdy rodzaj inwestycji czy zakupu niezbędnego do działalności gospodarczej może zostać sfinansowany w systemie ratalnym. Ogromną zaletą finansowanie ratalnego jest fakt, że oferuje przedsiębiorcom elastyczne i dostosowane do ich potrzeb rozwiązania, umożliwiające realizację szerokiego zakresu inwestycji. Firmy mogą zatem wykorzystać finansowanie ratalne do zakupu kluczowego dla działania przedsiębiorstwa sprzętu i maszyn - od urządzeń biurowych, poprzez maszyny produkcyjne, aż po specjalistyczne narzędzia niezbędne w codziennej działalności. To samo dotyczy materiałów, surowców czy półfabrykatów wykorzystywanych w produkcji, które dzięki finansowaniu ratalnemu mogą być systematycznie nabywane, zapewniając ciągłość procesów produkcyjnych, bez ryzyka utracenia płynności finansowej.

 

Za pomocą rat z łatwością sfinansujesz także wyposażenie biurowe - meble, sprzęt komputerowy czy oprogramowanie, które również mogą być sfinansowane w dogodnych ratach. Finansowanie ratalne przydaje się także podczas planowania prac remontowych czy modernizacyjnych przestrzeni biurowych lub zakładów produkcyjnych. Dodatkowo, inwestycje w nowoczesne technologie, systemy informatyczne, jak również rozmaite usługi profesjonalne - prawne, księgowe czy IT - mogą być sfinansowane w ten sposób, zapewniając firmom rozwój bez nadmiernego obciążania płynności finansowej i angażowania dużych sum kapitału.